Kupoval jsem auto v bazaru Reference Autobazarů » Kupoval jsem auto v bazaru » Přehnal Tomáš - PS Car PROSTĚJOV, Mostkovice, Prostějov, 79601

Přehnal Tomáš - PS Car PROSTĚJOV, Mostkovice, Prostějov, 79601

 
Autor ostrjan (Člen)
[#1] Zasláno:6.03.2013 16:19 | Reagovat 
Tento prodejce díky rozporům v jeho nabídkách vozů na českých inzertních serverech a v nabídkách týchž vozů na aukčních serverech zahraničních aukčních společností patří mezi prodejce uvedené v pravidelně aktualizovaném žebříčku prodejců zveřejňovaném ve vláknu "Čeští prodejci ojetých vozů pod lupou aneb kde se ztrácí km a DPH" - odkaz http://www.reference-autobazaru.cz/1_181_1.html
Známka: neudělena
Autor Ondrej (Člen)
[#2] Zasláno:12.09.2017 23:23 Změnil(a): Ondrej | Reagovat 
V autobazaru PS Car aktuálně ještě nyní (12.9.2017) prodávají vozidlo Škoda Octavia 1,4 TSI, r.v.2011, najeto cca 141tis. Km, (VIN:TMBHJ61Z4B8034611).

Pozor na koupi tohoto vozidla a praktiky tohoto autobazaru!!!

Pánu Přehnalovi jsem volal, že bychom se chtěli přijet na vozidlo podívat, ptal jsem se na závady na vozidle, máme to asi 240Km do Prostějova. Dle jeho slov "o žádných závadách neví", vše funguje. Dále jsem pána informoval, že si vozidlo chceme nechat zkontrolovat v servisu Škoda v Prostějově. Ze začátku byl s prohlídkou trochu problém, prý nemá nikoho na zastoupení, ale nakonec někoho sehnal a bude možné s ním zajet do autorizovaného servisu.

Na vozidlo jsme se jeli tedy podívat a nechali si ho zkontrolovat v autorizaveném servisu Škoda v Prostějově dle plánu. V servisu byl zjištěn únik oleje z turba - vadné turbo.

Vrátili jsme se zpět do autobazaru. Pan Přehnal kontaktoval konkrétního prodejce vozidla a sdělil nám pro nás poměrně překvapující informace. Prodejce o závadě ví, ale jedná se prý o závadu, která údajně vydrží ještě 20tis. km a prodejce tedy toto nijak neřešil. Dle slov pana Přehnala se prý tedy v tomto případě nejedná o závadu. Dále od prodejce zjistil, že motor byl "potkaný" a byla údajně vyměněna hlava a rozvodový řetěz. Nejsem odborník, ale podle mě trochu málo vyměněného na "potkaný" motor. Divné, že má vozidlo už na cca 141tis. Km vadné turbo a ještě se nějak podařilo, že přeskočil řetěz (ne řemen!) a motor se "potkal".

Takže stačil jeden telefonát prodejci předem a sdělení mi informací po telefonu a nemuseli jsme vážit celkem asi 480Km cesty, platit 300,- Kč za prohlídku vozidla v servisu Škoda a ještě jsme mohli ušetřit s manželkou den dovolené. Výjezd cca v 10h, návrat v cca 19h.

Druhý den jsme cvičně volali a zajímali se o vozidlo znovu pod jiným jménem. Opět nám pan Přehnal nějak zapomněl sdělit závady na vozidle, které již evidentně musel věděl.

Pan Přehnal tedy o závadách velmi pravděpodobně věděl již v době našeho telefonátu, nebo si tyto informace nijak předem nezjistil a tedy neví nic o vozidlech, které v autobazaru prodává.
Známka: 5
Autor forum123 (Člen)
[#3] Zasláno:13.09.2017 20:10 | Reagovat 
aniž bych byl podrobně seznámen s tímto příběhem, nedá mi to abych nereagoval. Pokud u vozu roku výroby 2011 zjistil autorizovaný servis únik oleje od turba, nevidím na tom nic divného. Myslím že po 6ti letech provozu bude větší či menší únik znatelný u 90% vozidel. Otázkou je, co to "únik oleje" znamená. Dovedu si představit jak "objektivn" bude autorizovaný servis u prohlídky vozu který nepochází z jeho nabídky, a také si dovedu představit jak jednoduché je touto informací ovlivnit zákazníka.
Co se týče informace o potkaném motoru, nezlobte se na mne, ale to že vám ji prodejce poskytnul svědčí spíše o jeho korektním přístupu. Kdyby Vám tuto informaci nedal, zřejmě byste to nikdy nezjistil. Motory TSi byly známy tím, že se u nich tato závada vyskytovala, a pokud majitel vozu vyměnil i hlavu motoru, nikoliv pouze ventily a příslušenství, je to myslím velké plus,že ji nerovnal a neopravoval, a vaše zmínka o tom, že se Vám to zdá málo opravdu svědčí o tom že se v tom nevyznáte. Ono je někdy také potřeba zohlednit to, že nekupuju nový vůz, a pokud byl jedinou závadou únik oleje kolem turba, nevidím na tom nic nenormálního, spíše naopak.
Nakonec - na stránkách prodejce jsem viděl, že vůz je již zálohovaný,což nesvědčí o tom, že by to bylo jakkoliv problematické auto.
Jsem si vědom toho, že prodejci touto recenzí asi příliš nepomohu protože se na mne sesype kritika že jsem ve skutečnosti ON, ale opravdu to tak není. Jsem z druhého konce republiky, pouze mne někdy běhá mráz po zádech co tady čtu...
Známka: neudělena
Autor Ondrej (Člen)
[#4] Zasláno:5.10.2017 20:20 Změnil(a): Ondrej | Reagovat 
Vážený uživateli "forum123",

asi jste úplně nepochopil smyls, přoč jsem zde danou zkušenost s tímto autobazarem uvedl.

Nejde přeci vůbec o to, co a jak kde v autě teklo/neteklo bylo/nebylo vyměněno a v jakém že bylo/nebylo vozidlo stavu.

Zde jde celkem jasně o to, KDY nám důležité informace prodejce sdělil!!! Sdělil nám je až po prověření vozidla v servisu (je úplně jedno ve kterém) a až když jsme byli na místě v autobazaru. Přitom jsem se prodejce jasně na závady a stav vozidla předem ptal.

Chápu, že chce vozidlo prodejce prodat, ale neměl by (dle mého názoru) zatajovat už předem důležité informace o vozidle, pokud je solidním prodejcem a nechat nás tak vážit zbytečnou cestu a hradit zbytečné náklady. Pokud bychom o skutečnostech věděli předem, na vozidlo bychom se nejeli ani podívat a ušetřili bychom tak peníze, čas a dovolenou.

Podle mého názoru se o solidního prodejce v tomto případě nejedná a proto jsem zde svou zkušenost uvedl a to i s uvedením skutečností, které mohou být pro další kupující klíčové.

Je na každém jak s informacemi naloží.

Ohledně stavu vozidla se jednalo pouze o můj názor (to jsem jasně uvedl) a s ním samozřejmě můžete nesouhlasit. Nicméně informace od několika automechaniků mluví v tomto ohledu (alespoň pro mě) celkem jasně.

PS: píšete, že "záloha na vozidle nasvědčuje o tom, že by to bylo jakkoliv problematické auto" - to opravdu myslíte vážně?
Známka: neudělena
 

Nezapomínejte ve zprávě uvádět i datum (měsíc, rok) své zkušenosti, pokud je starší. Na závěr každého příspěvku uveďte svou praxi, pokud má vliv na hodnověrnost Vašeho názoru (např.: Jsem 20 let autoklempířem).

Vaše reakce
 Zakázat smajlíky 
:) ;) :-p :-)) :-D :-( :-(( :angry: :evil: :puking: :up: :down: :o :noway: :confused: :speachless: :surprised:

Hodnocení (jako ve škole): nehodnotím    1    2    3    4    5 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslicemi devadesátčtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.
 

Upozornění majitelům autobazarů: Nemá smysl, abyste provozovatelům diskuzního fóra volali případně psali o odstranění diskuzních příspěvků. Pokud máte pocit, že jsou některé příspěvky nepravdivé, řádně se zaregistrujte a na výtky odpovězte. Vyhrožování vám nepomůže. Jako provozovatelé máme povinnost z fóra odstranit pouze takové informace, které jsou protiprávní. Kritika jednání vašeho autobazaru nebo obchodníků, případně subjektivní názor na kvalitu vašich služeb případně vozů se vám možná nemusí líbit, nejde však o nic protiprávního.

Upozornění diskutujícím: Prosím vynechte ze svých příspěvků vulgarismy a nadávek. Snažte se svou zkušenost poptat co nejpřesněji, ideální uveďte datum, typ vozu, případně další údaje, jako je SPZ vozu nebo VIN, aby se bylo v případě sporu možno dopátrat konkrétního případu. A nezapomeňte, za to, co napíšete na internet, ručíte. Přestože můžete mít ten pocit, nejste anonymní, do fóra se musíte registrovat, a my jako provozovatel jsme na žádost orgánů činných v trestním řízení povinni sdělit informace, které mohou vést k vaší identifikaci.Kontakt: info @ reference-autobazaru.cz