Kupoval jsem auto v bazaru Reference Autobazarů » Kupoval jsem auto v bazaru » Autoplace Praha 5

Autoplace Praha 5

 
Autor nellmar (Člen)
[#1] Zasláno:18.03.2013 23:47 | Reagovat 
Měl jsem zájem o Ford Mondeo
http://www.autoplace.cz/cz/nabidka-vozu/1695/ford-mondeo-04-07-2-0tdci-96kw/

První co mi vrtalo hlavou bylo to, že auto bylo uvedeno do provozu 2007, ale podle fotek jsem viděl, že toto auto neprošlo faceliftem, který byl na přelomu 2004-2005. Na dotaz jsem dostal jasnou odpověď: ,,to bude nejspíš tím, že vozidlo bylo vyrobeno v roce 2005 a uvedené do provozu bylo 2007". Budiž. Nevím sice kdo by auto za mega skladoval dva roky, ale i tak jsem se tam jel podívat. Ještě před tím jsem zavolal do fordu a snažil se zjistit nějaké informace o autě. Zdělili mi, že mají pouze jediný záznam a to z října 2008-rok po uvedení do provozu, a to bylo ve 32000km. Tak podle jednoduchých počtů roční nájezd krát pět let se rovná ... Když jsem tam dorazil tak musím říct, že přístup prodejce byl opravdu velmi vstřícný. Ukázal všechny papíry k autu i servisní knížku. Tam však byl ten zádrhel, který neuměl vysvětlit a to, jak je možný, že podle servisky všechno sedělo. Naprosto jednoduše. Serviska byla vyplněna a každý záznam oražen razítkem ford (pouze logo Ford) na razítkách chybí název servisu, identifikační číslo servisu a telefon servisu. Nejsem žádný expert, ale na autě je jasně znát, že má rozhodně víc, než 84 778 km. Troufnu si tvrdit, že auto má kolem 200000Km.
Známka: 5
Autor alex277 (Člen)
[#2] Zasláno:17.08.2016 09:00 | Reagovat 
S touto společností mám negativní zkušenost. Už bych si od nich nikdy auto nekoupil. Moje zkušenost je taková, že před půl rokem jsem si u nich koupil automobil značky Audi A4 a do půl roku mi odešlo čerpadlo a vstřikovací trysky. Poskytli mi roční záruku, kterou mi posléze nechtěli uznat z důvodu přílišného vytáčení motoru a nekvalitního paliva. Na svých stránkách se chlubí garancí záruky, ale jsou to jenom plané řeči. Servisní knížka obsahuje pouze dva záznamy, první je při 29 tisích km a druhý až v 65 tísících km a mezi tím je 2,5 roku díra. Nyní to má najeto 80 tisíc a další věc, která odchází je vodící kladka na řemeni.
Známka: neudělena
Autor jirad (Člen)
[#3] Zasláno:17.08.2016 10:22 | Reagovat 
no, pokud odejdou najednou vstřikovací trysky i čerpadlo, také bych se přikláněl k možnosti natankování nekvalitního paliva. Většinou neodejde takhle vše najednou...
Známka: neudělena
Autor valsidal (Člen)
[#4] Zasláno:8.06.2017 22:49 Změnil(a): valsidal | Reagovat 
Tento bazar rozhodně nedoporučuji! Chtěli jsme si koupit auto Ford Galaxy 2011/12 najeto 97 000km - http://www.autoplace.cz/cz/nabidka-vozu/2230/ford-galaxy-07-2-0-scti-149kw/ a naše auto dát na protiúčet. Už při prvním tel. rozhovoru mi bylo řečeno, že si dávají velmi dobrý pozor na to jaká auta prodávají a že pokud neznají historii vozidla, tak že auto nenabízí. Vše působilo velmi věrohodně, tak jsme se dojeli na auto podívat, vypadalo ok, až na nějaké drobnosti(oděrky, které se mi zdáli vzhledem k počtu najetých km zvláštní). Nejprve p.Roubík zmiňoval, že pokud se nám auto líbí, tak že by chtěl na auto složit zálohu, že nám ho jinak nezarezervuje, ale to jsem odmítl. Proto P. Roubík velmi tlačil na to, abychom se rozhodli co nejdříve, že má ještě 2 kupce, ale že to slíbil nám a že nám dá cca 2 hodiny na rozmyšlenou. Po 2 hod jsem mu volal s tím, že ještě nejsme zcela rozhodnutí, že bychom potřebovali čas do druhého dne(najednou nebyl problém počkat). Vše jsem probral s automechanikem a druhý den jsem mu zavolal, že o auto máme zájem a že jim dovezu naše auto ukázat, aby řekli, kolik dají na protiúčet.

Další den jsem tam měl jet, ale mezitím jsem ještě procházel fotky a narazil na jednu podezřelou věc a to, že v servisní knížce auto najíždělo od roku 2012 do roku 2015 cca 30tis km ročně, pak končí záznam autoservisu ze Švýcarska(90 tis km) a je tam až záznam z roku 2017 z Auto Place z CZ stav 97 tis km, tedy auto najelo jen cca 7tis km za 2 roky a 3 měsíce! Zkusil jsem tedy projet VIN Cebii... bohužel záznam tam byl až z CZ, tak jsem začal hledat dále a zjistil jsem, že takových aut, která mají zázračně malý nájezd nabízí tento "autobazar" více(je možné, že mají zdroj na auta, která poslední 2 roky provozu jejich majitelé zázračně šetří a nejezdí s nimi). Proto jsem do autobazaru zavolal a nechal si poslat orig. TP ze Švýcarska(sice se na to p.Roubík moc ochotně netvářil, že neví jestli ho má...), ale nakonec mi po chvíli přišel do emailu. Naštěstí mám známého ve Švýcarsku a ten mi poradil, že dle SPZ lze dohledat majitele online přes internet vč. kontaktu a že pokud budu mít SPZ, tak mu zavolá a zeptá se na stav auta, když ho prodával. Povedlo se nám během cca hodiny najít kontakt a spojit se s majitelem.

Původní majitel nám sdělil, že auto mělo najeto při prodeji cca 185 tis km!!! Tachometr byl STOČENÝ na polovinu o cca 90 000 km!!! Zavolal jsem tedy p.Roubíkovi s žádostí o vysvětlení, pouze mě odbyl a položil mi telefon.

Názor si udělejte sami - jestli to stočil prodávající ve Švýcarsku a pak by bez problémů sdělil, komukoliv kdo mu zavolá skutečný stav km a nebo to udělal někdo jiný...

Pokud to někdo stočil bez jejich vědomí nebo třeba omylem(to se přece stává běžně každému, jdete okolo auta a najednou vás napadne tam někomu stočit tachometr na polovinu a ještě sebou zrovna máte potřebné vybavení) tak by mě pak moc zajímalo jak vypadá ten jejich "pečlivý předprodejní servis" http://www.autoplace.cz/cz/vyhody-auto-place/peclivy-predprodejni-servis-4/ a "vyjímečná kvalita vozů" http://www.autoplace.cz/cz/vyhody-auto-place/vyjimecna-kvalita-vozu-3/ že nepoznali, že má auto najeto 2x tolik.

Tedy ve zkratce, jejich služby rozhodně NEDOPORUČUJI a tomu kdo by to s nima chtěl riskovat doporučuji velmi důkladně kontrolovat datumy na servisní knížce a promyslet, zda je možné, aby někdo jako zázrakem s autem najednou přestal na 2 roky jezdit...

Jsem rád, že jsem vše odhalil včas a proto bych chtěl varovat ostatní před tímto autobazarem!
Známka: 5
Autor Lukáš Držmíšek (Člen)
[#5] Zasláno:8.08.2018 21:39 | Reagovat 
Pane Valsidale, chtěl bych se zeptat jestli by se dalo kontaktovat Vašeho známého ve Švícarsku a zjistit stav auta, autoplace.cz má v nabídce Renault Koleos 2.5, který scháním, ale chtěl bych si prověřit jako Vy jak to doopravdy je. Poslali mě Švícarský techničák podrobnosti bych Vám předal po kontaktu s Vámi. Email lukas.drzmisek@seznam.cz. Předem díky za odpověď.
Známka: neudělena
 

Nezapomínejte ve zprávě uvádět i datum (měsíc, rok) své zkušenosti, pokud je starší. Na závěr každého příspěvku uveďte svou praxi, pokud má vliv na hodnověrnost Vašeho názoru (např.: Jsem 20 let autoklempířem).

Vaše reakce
 Zakázat smajlíky 
:) ;) :-p :-)) :-D :-( :-(( :angry: :evil: :puking: :up: :down: :o :noway: :confused: :speachless: :surprised:

Hodnocení (jako ve škole): nehodnotím    1    2    3    4    5 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslicemi devadesátčtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.
 

Upozornění majitelům autobazarů: Nemá smysl, abyste provozovatelům diskuzního fóra volali případně psali o odstranění diskuzních příspěvků. Pokud máte pocit, že jsou některé příspěvky nepravdivé, řádně se zaregistrujte a na výtky odpovězte. Vyhrožování vám nepomůže. Jako provozovatelé máme povinnost z fóra odstranit pouze takové informace, které jsou protiprávní. Kritika jednání vašeho autobazaru nebo obchodníků, případně subjektivní názor na kvalitu vašich služeb případně vozů se vám možná nemusí líbit, nejde však o nic protiprávního.

Upozornění diskutujícím: Prosím vynechte ze svých příspěvků vulgarismy a nadávek. Snažte se svou zkušenost poptat co nejpřesněji, ideální uveďte datum, typ vozu, případně další údaje, jako je SPZ vozu nebo VIN, aby se bylo v případě sporu možno dopátrat konkrétního případu. A nezapomeňte, za to, co napíšete na internet, ručíte. Přestože můžete mít ten pocit, nejste anonymní, do fóra se musíte registrovat, a my jako provozovatel jsme na žádost orgánů činných v trestním řízení povinni sdělit informace, které mohou vést k vaší identifikaci.Kontakt: info @ reference-autobazaru.cz