Sponzor
Kupoval jsem auto v bazaru Reference Autobazarů » Kupoval jsem auto v bazaru » Rh autoimport Lomnice nad Popelkou

Rh autoimport Lomnice nad Popelkou

 
Autor Návštěvník ()
[#1] Zasláno:24.08.2010 10:36 | Reagovat 
Také jsem se stal jedním z těch, kteřívysedávají na internetu a pak vymetají autobazary. Bylo jich skutečně několik a zkušenosti s nimi odpovídají tomu, že jsem odcházel vždy s emocemi, odpovídajícími intervalu rozčarování - vztek.
Pak jsem vyrazil vlakem do Lomnice, ohlásil jsem se při odjezdu vlaku, při dojezdu do cíle pro mě přijeli autem. Na místě mě upozornili na drobné nedostatky, prošli celé auto a po mém souhlasu s nákupem jej odvezli na STK, sepsali jsme smlouvu na povinné ručení ale hlavně - pomohli mi s přípravou tiskopisů, takže jednání na evidenci vozidel bylo bezproblematické a velmi krátké. Bylo snad samozřejmostí, že jsem dostal servisní knihu a informace o původním majitelovi.
Poprvé jsem měl pocit, že mě nikdo netahá za nos, vše probíhalo ve velice příjemné atmosféře.
Pak následovala cesta domů po vlastní ose do východních Čech a snad samozřejmě bez nejmenších problémů.
A to vše se odehrálo v pátek 13.8.2010!
Přeji kupujícím, aby narazili na takového prodejce.
Známka: 1
Autor jeryb (Člen)
[#2] Zasláno:5.04.2011 12:22 | Reagovat 
Dne 1.4. 2011 jsem měl tu čest s tímto autobazarem a jel jsem se podívat na citroen c 3, dle inzerce r.v 2003, 1. majitel starší pán, dovoz z německa, údajná top kvalita, 95000 km najeto, servisní knížka, udržované, servisované, koupě bez rizika. Pro kontrolu jsem vin kód zajel zkontrolovat do autorizovaného servisu, kde mi řekli, že tento vůz měl při poslední garanční prohlídce v autorizovaném servisu v německu 2008 najeto 96000 km. Takže za tři roky dalšího provozu má o 1000 méně. Na místě jsem překontroloval servisní knihu, v této byl přepsán stav tachometru při kontrolách a to téměř dětským písmem, tak aby souhlasil se stavem uváděným v inzerci. Údajný top stav znamenal extrémní korozi v motorovém prostoru, auto vypadá jako by mělo vytopený motor. Ne nadarmo v tomto bazaru stojí od zimy. Chtěl jsem upozornit všechny zájemce o vozidla tohoto bazaru, ať si dají pozor a neváží zbytečnou cestu přes půl republiky tak jako já.
Známka: 5
Autor Lenula (Člen)
[#3] Zasláno:18.04.2011 12:00 | Reagovat 
My jsme měli také tu čest setkat se s těmito podvodníky. Jeli jsme přes celou republiku kvůli Fabii v "perfektním stavu". S pánem jsme byli od rána v kontaktu a moc dobře veděl, kdy přijedeme. Když jsme dorazili, řekl, že nás vyzvedne na benzině Kontakt do 10 minut. Přijeli jsme v 15hodin. Čekali jsme na něj 40 minut ! Když se konečně objevil, tvrdil, že byl v bance a kdyby se to dozvěděl šéf, že jsme museli tak dlouho čekat, tak by ho zabil. V bance ale asi netočí pivo a nesmaží hranolky, protože přesně toto bylo z pána cítit. A teď k autu: Fabia v perfektním stavu byla velice pěkná z venku, ale uvnitř to stálo za to. Neskutečně špinavý interiér, vymlácená vnitřní stropní světla a nakonec se auto automaticky zamklo a klíče zůstaly v zapalování. Nic z toho prý není problém. Auto by vyčistil, ale neměl čas, takže by nám něco slevil z ceny. Světla prý vezme z jiného auta, kde nakonec taky chyběly. Vsadím se, že auto bylo bourané, neseděly spáry u předních dveří, ani vpředu u světel. Takže jsme se pohádali a odjeli zase domů.
Známka: 5
Autor sik (Člen)
[#4] Zasláno:7.09.2011 11:16 | Reagovat 
5.9.2011 jsem se jel podívat na Citroen Xsara z roku 2000 a nakonec ho i v autobazaru koupil... Dovezeno z německa. Inzerován TOP STAV, 1.majitel, super zachovalé, servisní knížka...

Přijel jsem a auto zase tak špatné nebylo ale top stav si představuji trochu jinak. Nic. S tím, že se inzeráty přibarvují tak nějak poočítám a děje se to všude. Občas škrábanec, na pátých dveřích důlěk (na fotkách to vidět není), motor umytý a nastříkaný nějakým olejem, stejně tak pneu, panty dveří a venkovní plasty...Prostě vše kvůli efektu na fotky.
Čerstvě po výměně oleje a olej-filtru což mě teda trochu překvapilo a trochu jsem v tom viděl boudu. Tohle většina bazarů nedělá (výměnou oleje a chladící směsy se dá zamaskovat např. menší netěsnost hlavy motoru atd.).
Stav kilometrů podle stavu interiéru asi odpovídal uvnitř nepoznáte, že sedíte v 11 let starém voze.. Servisní knížka vypadá opravdově a bez pokusu o padělání. Ale při nejaké příležitosti ještě zkusím zajet do Citroena a nechat prověřit...

Teď ale ty horší věci. Klimatizace v autě nefungovala - naprosto bez náplně, takže sme dohodli nějakou slevu s tím, že asi bude jen potřeba doplnit "náplň" (no popravdě v době psaní tohoto hodnocení ještě nevím jestli to není vážnější). Podle dokladů předchozí majitel nebyl první ale druhý (i když ten byl jen krátce... Asi nějaký překupník v Německu)... K autu chybělo dálkové ovládání i když je inzerováno (u klíče dálkové ovládání bylo ale ne k autu. Vypadá to jako od nějaké brány nebo od garáže předchozího majitele )...

Co chválím: V ceně auta byla dovozová technická, emise, evidenční kontrola a ještě ten den mi přivezli na odtahovace auto až k baráku (kde jsem odevzdal peníze a dostal předvyplněnou kupní smlouvu a stoh dalších papírů k vozu k podepsání). S autobazarem jsem byl domluven, že zařídí v rámci ceny vozu vše, aby přihlášení vozu do provozu bylo stejné jako u auta s původem z ČR což tedy splnili tak na půl, protože bylo ještě na rozdíl u auta z ČR řešit vydání českého velkého techničáku k vozu (+1500 Kč) - což se vyřizuje na úřadě a trvá to u nás cca týden.
Otázkou je jestli technické a odvoz do domu nenabízejí z toho důvodu, že pokud by jste technickou navštívili sami či se s vozidlem po vlastní ose vypravili k domovu, tak by jste nemuseli také třeba vůbec na technické uspět a nebo domů dojet ... Ale to už hledám asi čerta i tam kde není...
Autobazar mi nabídl i povinné ručení a to zhruba o polovinu levněji než nejlevnější variantu co jsem našel na internetu (asi nějaká akce pro autobazary).

Takže mám-li hodnotit, tak určitě se nejedná o bazar v který bych měl naprostou důvěru a určitě to bude chtít vše důkladně prověřit. A určitě počítejte s tím, že auto na které se pojedete podívat dle inzerátu, tak nebude úplně taková špička jak je napsáno a vyfoceno... Můj osobní subjektivní pocit tak průměrný až lehce nadprůměrný. Určitě mnohem lepší jednání než v autobazarech typu AAA či u jiných dovozců se kterými mám zkušenost. ...

Přeji hodně štěstí, protože nákup ojetiny je vždy hlavně o štěstí.
Známka: 3
Autor p3trman (Člen)
[#5] Zasláno:6.11.2011 12:41 | Reagovat 
Nedávno jsme v tomto autobazaru koupili vůz Škoda Octavia, na pohled hezké auto se servisní knížkou, která odpovídala údajům na přístrojové desce. Auto bylo dovezené z Německa. Po té co jsme si auto přivezli domů však přišlo probuzení. Známí nám provedl diagnostiku pomocí servisního softwaru VAG-COM, nalezl chybu v imobilizéru a přístrojové desce, načež nám oznámil, že se někdo naboural do "budíků" a přehrál jejich pamět, tedy že naše auto prošlo "omlazovací kůrou" = stočením kilometrů. Chyba na přístrojové desce byla uložena cca ve 180 tis.km, budíky však ukazovali cca 110 tis. km. Je nám jasné, že prodejcům už nic nedokážeme. Ale chceme varovat budoucí zákazníky tohoto autobazaru, aby si nechali prověřit auto před koupí v nějakém servisu a vyčíst si paměť závad. Tak aby se nespálili jako my.

Držíme palce při výběru vašeho vozidla, zdar
Známka: 5
Autor M4rty5 (Člen)
[#6] Zasláno:9.01.2012 17:36 Změnil(a): M4rty5 | Reagovat 
Také sem nedávno zakoupil v tomto autobazaru vůz Škoda Octavia Combi r.v.2003 s motorem 1.9 TDI 81Kw. Bohužel díky administrativní chybě při zjišťování historie z VIN kódu došlo k záměně servisních historií dvou vozidel ( Mojí Octavie a dalšího auta ). Na základě nesprávné historie, která náhodou téměř nachlup seděla s tím co uváděl bazar jsem auto koupil, protože jezdilo pěkně a nenašel sem na něm nějaké závažnější závady. O to větší byl můj šok když mi v autorizovaném servisu při kontrole vin kódu před odblokováním navigace řekli že auto má stočené km z 300 000 na 139 000. Vzhledem k tomu, že auto mělo servisní knihu nemohl sem tomu uvěřit. Pán v servisu Škodovky se na tuto knihu podíval a po chvíli prohlížení mi řekl že servisní kniha je 100% falešná. Já měl štěstí v neštěstí že moje Octávka nejspíš sloužila jako služebák v Německu a ve Škodovce mě aspoň trochu uklidnili tím že byla pravidelně servisovaná v aut. servisech a na technické mi řekli že na svůj věk má dobré výsledky a žádné závady na ní nenašli, ale ostatní už takové štěstí v neštěstí mít nemusí a proto radím rozhodně se tomuhle bazaru vyhněte velkým obloukem.
Známka: 5
Autor mizu22 (Člen)
[#7] Zasláno:15.02.2012 20:21 | Reagovat 
Dobrý den,i já chci popsat zkušenost s tímto autobazarem.Bude se snažit popsat zkušenost od první chvíle.
28.1.2012 jsme si domluvili návštěvu autobazaru z důvodu koupě vozu Renault Scenic r.v.99
Pravděpodobně majitel bazaru nám po telefonu řekl že neví v jakou hodinu se sejdeme z důvodu pracovních povinností,ale že nám potom zavolá.Nechtěli jsme čekat na mobilu a tak jsme vyrazili jak se říká na blint,Není to od nás zase tak daleko.
Kdybych nezavolal já,tak se asi nedočkáme.Majitel zrovna dorazil a tak jsme se mohli podívat na vůz.V tu dobu bylo kolem 18hod-"nikdy nekupujte auto v tuto dobu.Ani výkonné halogeny vám neukáží vše."V inz. stálo cituji-opravdu výborný stav.Večer možná.
Na první pohled vypadalo opravdu dobře s ohledem na svůj věk.Tímto chci napsat že vím jak staré auto jsem koupil a tím jsme také do bazaru jeli.
Ani neřeším že na autě byla 0,5m vrstva sněhu,po pár minutách bylo auto čisté,jediné co jsme při prvním ohledání našli,byl malí rez pod předním blatníkem.Auto bylo ve vnitřku nezvykle na věk ve velmi dobrém stavu.Pár Scenicu jsme viděli a tenhle patřil k těm opravdu lepším.
Jediné co nešlo-otevřít kufr z důvodu zamrznutí.
Auto se nám líbilo a tak že si ho koupíme,bohužel v tomto momentu začala naše zkušenost s tímto bazarem.
Auto si odvézt nemůžeme,protože se na něm musí dodělat stk a čistopis,po troše váhání jsme zklamaní souhlasili a šli doladit detaily.Chceme 10tis. zálohu,zněl požadavek.Další váhání,ale zálohu jsme zaplatili-dostali jsme potvrzení ovšem bez razítka,to je kus toaletního papíru,prý žádné nemají.
Byla sobota večer a že nám auto postaví na papíry a přivezou domů na podvalníku už v pondělí.V pondělí nestíhali,v úterý nestíhali,ve středu nestíhali,a ani komunikace z jejich strany skoro žádná,prostě nezavoláš-nemáš.Ve čtvrtek konečně dorazili i s autem,doplatili jsme dohodnutou částku,auto mi sundali a odjeli.
Výše je uvedeno opravdu výborný stav,ale za světla-celá zadní levá strana je posetá důlky včetně prohlubně na dveřích-ovšem moje chyba.Zadní zámek nešel kvůli zamrznutí otevřít,tak ho v bazaru celí vylomili a reklamace-prý už to bylo.Nová poctivá stk-jen doufat ,tak sjeté kotouče i destičky,rozbité přední světlo,vrzání v zadní nápravě.Už jen rozdíl v datech s emisí a tk.Pár stk jsem prošel ale aby mi dělal stk přímo vedoucí tak jak je napsaný v protokolu,to jsem ještě nezažil.Když už píšu o protokolu z stk.Do rukou jsem dostal pouze velký tp,emise,kupní smlouvu.Protokol z stk jsem dostal až když mě kvůli němu vyhodili z magistrátu při přihlašování auta.Na dotaz proč mi prodejci auta nedali všechny doklady,nebyli schopni odpovědět.
Bohužel nevím o historii auta nic,ani kdo ho vlastnil v DE.Při koupi mělo 147tis.km.

Jak hodnotit celkově:Auto vypadá na svůj věk vcelku dobře,nějaká údržba je pochopitelná a do motoru stejně nevidíte,ty optické vady které jsem popsal padají jen na mojí hlavu a na jejich vychytralost
Prodávající v bazaru:Byl to bohu dík jen týden co jsem s nimi měl zkušenost,ale jejich jednání nebylo známkou letité zkušenosti a profesionality už vůbec ne.
Známka: 4
Autor pepek (Člen)
[#8] Zasláno:18.02.2012 12:32 | Reagovat 
Dne 18.12.2011 jsem navštívil tento autobazar a koupil zde vozidlo VW passat 1.9 TDI r.2003 a při kontrole v autorizovaném servisu jsem zjistil, že auto má stočené KM zhruba o 60 000km.Servisní kniha byla falešně uvedena a při kontrole u kamaráda jsme zjistili ,že má v servisní knize stejná razítka, ten zde kupoval automobil pul roku přede mnou.Takže souhlasím se všemi zápornými recenzemi.Dávat si na tyto podvodníky veliký pozor a auta zde raději nekupovat.
Známka: 5
Autor markule (Člen)
[#9] Zasláno:5.04.2012 14:39 Změnil(a): markule | Reagovat 
Dobrý den, také přidám svou zkušenost s autobazarem RHAUTOIMPORT. Pořídila jsem zde své první auto, a to Škoda Fabia r.v. 2001, a to letos počátkem roku. Jednání po dohodnutém příjezdu o víkendu, příjezd o víkendu údajně není problém. Při příjezdu zavřená vrata a arogantní jednání po telefonu že jsme se měli předem ohlásit, což vůbec nebylo takto dohodnuto. Pak byla dohodnuta schůzka s druhým kolegou, údajně majitelem, který ač nepříliš nadšeně vypadající, že by chtěl něco prodávat, cca po 3/4 hodině přijel dle dohody.
Auto se zdálo býti v pořádku, proběhla zkušební jízda, dohodli jsme se, že auto bereme, záloha zaplacena, doklad o zaplacení jak již tu předchozí diskutující psali na kusu papíru bez razítka, ale vem to čert... Předávka dohodnuta na úterý po víkendu, prý udělají dovozovou technickou apod...a auto nám přivezou. Navíc nutné výdaje +1500Kč velký český techničák (s tím jsem počítala už po přečtení zdejších diskusí).
Nezkutečně příšerně vypadající smlouva a samozřejmě nic negarantující, prodejce žádný rhautoimport ani majitel autobazaru jakožto živnostník, ale jakýsi zcela neznámý pan Patočka ze Semil, na nějž ve smlouvě ani není uveden kontakt..., smlouva bez datumu, což připomínkovali i na úřadě, nicméně auto pořízeno, s ostatními doklady (technická, emise, přihlášení do CZ) nebyl problém.
V inzerátu inzerován 1. majitelka - paní z Německa, ze kterého se po studiích a pátráních v historii vozu stal minimálně 4. majitel , topstav také ne na 100% - pár škrábanců, promáčklý práh, rezavějící výfuk zřejmě ještě původní, ale co by chtěl člověk po 11 letém autě... Stočené kilometry jsme ani po napojení na počítač kupodivu nezjistili, ale v servisu nám řekli, že dnes se to už ani nedá 100% zjistit, po pravosti servisní knihy jsme raději nepátrali, stejně se jim příliš nedá věřit. Kamarád opravář nás ale ujistil, že auto vypadá že se o něj opravdu někdo staral, že technicky je zachovalé.
Měla jsem ale i tak asi štěstí v neštěstí, protože i přes administrativní kiksy autíčko zatím jezdí, vypadá opravdu pěkně na své stáří, tak snad to ještě nějakou dobu vydrží.
Musím souhlasit s dříve přispívajícími, že nákup ojetiny je opravdu o štěstí...
Známka: neudělena
Autor Vasek (Člen)
[#10] Zasláno:2.05.2012 12:44 | Reagovat 
Taky jsem koupil auto u teto (firmy). stav kilometru se mi nezdal hned nazacatku ale nechtelo se mi po tom pidit no jenze po pulrocnim pouzivani jsou v tahu cepy a ted se jeste vysypala prevodovka . Takze ten vychvalovany top.stav prijde hodne draho. A o aroganci a hnusnem jednani nebudu ani mluvit . Rh nebrat. !!!
Známka: 5
Autor karves (Člen)
[#11] Zasláno:11.05.2012 10:31 | Reagovat 
dobrý den, také jsem zde kupoval auto Renaulta megane kombi v roce 2009. Inzerováno též jako top stav, r.v. 2000,najeto 136km,servisní kniha.
Jediný co snad měli pravdu,že auto bylo celkem zachovalé,i když pár oprav bylo (čepy,výfuk,po půl roce praskla torzní tyč-oprava 10tis.a po roce odešel startér).U staršího auta se to asi dalo očekávat.... Uvedený r.v. v inzerátu nesouhlasil s techničákem (duplikát) ve kterém je 12/1999. Servisní kniha je asi falešná.Jak už tu bylo někde zmíněno,stejný rukopis...
Po čase mě to nedalo a nechal jsem si zjistit podle VIN i ujeté km.
Zjištěno:
r.v. 07.09.1999
21.08.2007: 158 740km
Když jsem to auto kupoval tak už mohlo mít nalítáno přes 180tis.Tak že pěkný podvod!
Zde auta vypadají velmi pěkně,ale to je asi vše. Na ujeté km a do ser.knihy se nemá cenu ani koukat.Ale tohle se děje asi všude!
Známka: 4
Autor filas (Člen)
[#12] Zasláno:7.09.2012 11:39 | Reagovat 
Nevíte, jestli je firma Autobazar Lomnice ([url=www.autobazar-lomnice.cz]www.autobazar-lomnice.cz[/url]) stejná firma? Sídlí také v Lomnici nad Popelkou, ale na jiné adrese. Firma RH Autoimport dle vyhledávání na internetu již neexistuje, tak jestli se jen nepřejmenovali a nepřestěhovali o kousek dál...
Známka: neudělena
Autor koffi (Člen)
[#13] Zasláno:14.03.2013 00:02 | Reagovat 
Firma RH Autoimport se nám přejmenovala na RM Auto.eu - stejný lidi, stejný druh podnikání....
Autobazar-lomnice je jiná firma.
Známka: neudělena
Autor Zdenator (Člen)
[#14] Zasláno:2.06.2013 12:53 | Reagovat 
Kupoval jsem tam Saxo pro manželku, jelikož ještě nebyly hotový papíry tak jsme zaplatili a odjeli domů. Auto nám přivezli což kvituju. Auto s čerstvou TK a nesvítilo pravá koncový světlo.Rozdělám to, do světla teklo a byly uhnilý kontakty minimálně několik měsíců. Ale TK byla v pohodě.... Když jsem tam volal tak mi bylo řečeno, že u auta za takový peníze (50tis.) se to neřeší. Takže to píšu spíš proto že se na takovou TK nemůžete spolehnout. Manželce to nedalo a zavolala přímo tomu technikovi co byl na protokolu, chviličku mlžil ale pak začal koktat a víceméně přiznal že to asi "přehlédnul". Tak asi tak, každý si o tom udělá obrázek sám..
Známka: neudělena
 

Nezapomínejte ve zprávě uvádět i datum (měsíc, rok) své zkušenosti, pokud je starší. Na závěr každého příspěvku uveďte svou praxi, pokud má vliv na hodnověrnost Vašeho názoru (např.: Jsem 20 let autoklempířem).

Vaše reakce
 Zakázat smajlíky 
:) ;) :-p :-)) :-D :-( :-(( :angry: :evil: :puking: :up: :down: :o :noway: :confused: :speachless: :surprised:

Hodnocení (jako ve škole): nehodnotím    1    2    3    4    5 

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslicemi devadesátčtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.
 

Upozornění majitelům autobazarů: Nemá smysl, abyste provozovatelům diskuzního fóra volali případně psali o odstranění diskuzních příspěvků. Pokud máte pocit, že jsou některé příspěvky nepravdivé, řádně se zaregistrujte a na výtky odpovězte. Vyhrožování vám nepomůže. Jako provozovatelé máme povinnost z fóra odstranit pouze takové informace, které jsou protiprávní. Kritika jednání vašeho autobazaru nebo obchodníků, případně subjektivní názor na kvalitu vašich služeb případně vozů se vám možná nemusí líbit, nejde však o nic protiprávního.

Upozornění diskutujícím: Prosím vynechte ze svých příspěvků vulgarismy a nadávek. Snažte se svou zkušenost poptat co nejpřesněji, ideální uveďte datum, typ vozu, případně další údaje, jako je SPZ vozu nebo VIN, aby se bylo v případě sporu možno dopátrat konkrétního případu. A nezapomeňte, za to, co napíšete na internet, ručíte. Přestože můžete mít ten pocit, nejste anonymní, do fóra se musíte registrovat, a my jako provozovatel jsme na žádost orgánů činných v trestním řízení povinni sdělit informace, které mohou vést k vaší identifikaci.Kontakt: info @ reference-autobazaru.cz