Sponzor
Ojetá auta Reference Autobazarů » Ojetá auta » Solidní a profesionální jednání

Solidní a profesionální jednání

 
Autor kutil (Člen)
[#1] Zasláno:21.09.2009 14:19 | Reagovat 
Bohužel si v ČR stále mnoho podnikatelů-podnikavců myslí, že obchod je o okrádání zákazníků a tak se chovají jak turci na Balkánu. Základní poučku úspěšného podnikání: levně nakoupit - draze prodat pochopili po svém a tak je prodej vraků, stáčení kilometrů, zakrývání vad na denním pořádku. Bohužel v tom jedou i oficiální servisy a prodejci a tak ani firemní databáze pro evidenci historie vozů nejsou ušetřeny zkreslování údajů a podvodů se servisními knížkami.

Kupoval jsem několik vozů v bazarech a nikdy nebyly vozy v pořádku. Vždy byly v horším stavu než uváděl prodejce, vždy měl vůz nějakou skrytou vadu nebo špatně opravenou ránu.

Pokud máte pocit, že kolem koupě nebo prodeje jsou i drobné nesrovnalosti, tak jděte jinam. Zpětné domáhání se jakékoliv nápravy je většinou problematické, české zákony jsou postavené spíše na ochranu prodejců než zákazníků - spotřebitelů. Navíc v ČR neexistuje žádná organizace na ochranu spotřebitele, NKÚ má problémy ve vlastních řadách, ČOI neplní své sliby a SOS nemá pravomoci.

Proto je nejlepší koupit auto po někom koho znáte, kde znáte historii vozu, kde dostanete záruku a možnost vůz vrátit. Mám velmi dobrou zkušenost s prodejci, kteří odkoupí od zákazníka vůz který mu kdysi prodali a sledovali jeho historii. Takové vozy jsou většinou v pořádku, dobře opravené a udržované.
Autor vieux gérant (Návštěvník)
[#2] Zasláno:21.09.2009 14:44 Změnil(a): vieux gérant | Reagovat 
Je to jak píšete, solidní jednání a kvalitní vozy aby člověk pohledal. Podvádí se všude, prodejci počínaje, STK a úřady konče.

Jestli mohu doporučit formu koupě vozu, tak komisní od fyzické osoby. Tam vám za vůz ručí původní majitel tuším 1/2 roku a víte, kdo to je a odkud je, takže máte aspoň nějakou páku ho v případě problémů "prohnat". Lidé, kteří prodávají na komisi, vesměs svému autu věří, to je ten zásadní rozdíl. Pokud by mu nevěřili, strčej ho, byť za méně, do nějakého megabazaru a daj od toho ruce pryč.

Další myslím zajímavý způsob je koupě referenčních vozů a předváděcích vozů. Tato auta jsou úzce navázána na prodejce oné značky a mají samozřejmě kvalitní servis + garantovanou historii. V závislosti na vnitřních podmínkách značky takto lze kupovat vozy o stáří do 1 roku a do cca 25 tisíc km. Cenově to ovšem většinou není nijaká bomba, zvláště v současnosti.

Další způsob, jak přijít k vozu, kde můžete věřit údajům (najeté kilometry, stav...) je koupě zabaveného leasingu, ale pozor, od českých leasingovek. Auta na leasing totiž musí být pod kvalitním dohledem servisů, jelikož jsou majetkem leasingovek. Nabídka není nijak rozsáhlá, musíte to sledovat a čekat, občas se něco objeví. Toto ale rozhodně neplatí pro zabavené leasingy dotažené ze zahraničí. Tam máte naopak 100% jistotu, že to český dovozce stočil.
Autor Návštěvník ()
[#3] Zasláno:26.11.2009 22:49 | Reagovat 
Zdravím,
jak může někdo napsat ...100% jistotu, že to český dovozce stočil.
Trochu se uklidni a přestaň chytračit - kdo jsi PAN VŠEVĚD !!??
Blázne.Všichni podváděj bla bla bla .. To jsou strašný keci.
Autor vieux gérant (Návštěvník)
[#4] Zasláno:27.11.2009 17:38 Změnil(a): vieux gérant | Reagovat 
Protože je to pointa dovozu leasingů ze zahraničí. Ceny těch aut jsou hluboko pod tržní cenou ojetiny, za kterou se vydávají, takže to jako dává dovozce ze svého? Sponzoruje to?
Zkus přemýšlet trochu tržně.

Příklad: Tržní cena vozu X s tachometrem pod 100 tisíc (vypočtená ze stovek nabídek na všech velkých serverech) dejme tomu 10 000Euro. Cena zabavených leasingů v Německu v intervalu +/-1000 Euro. Cena dovezeného leasingu v ČR u pochybných dovozců: 8500 Euro. Dovozné (sám jsem to dělal, tak to vím) cca 500 Euro. Ten dovozce to tedy koupil za 8000 Euro a nemá na tom nic a nebo to koupil třeba za 7500 Euro a má 500 Euro zisk.
Takže to koupil o 2500 Euro levněji, než je možné a obvyklé. Tak je buď génius nebo tam něco smrdí. Za 7500 Euro to auto koupíš, ale má najeto přes 250 tisíc kilometrů.

Další zajímavá věc jsou razítka v servisce, která vedou na neexistující servisy, ucvaklé konektory diagnostiky a spousta dalších praktik. Takže jsem asi vševěd.

Pravda, jistota není 100%, ještě to může být čórka, ale to si dneska moc lidí nelajzne. Nebo bouračka, taky možnost. Ne vážná, ale taková, aby srazila cenu o 2500 Euro a opravu.

Mně stačí k závěru holý fakt, že auta třeba z Německa jsou dovážena za naprosto neněmecké ceny (platí i pro Belgii a Holandsko, Francii nedělám). Tamní trh jsem sondoval půl roku včetně leasingovek a vím, co je tam obvyklé.

Může se objevit kauf, který fakt dá ta čísla, co v republice nabízejí, ale ten se povede jednou za rok maximálně... Ne každý měsíc tucet...
Autor pipin (Návštěvník)
[#5] Zasláno:28.11.2009 10:53 | Reagovat 
Tak to seš kamaráde vedle, jestli kupuješ auta na mobile a kdekoli v srn tak se ani nedivim jaké maš info. Není umění sednout si k mobile .de a koukat. Musíš mít trošku jiné možnosti.
Dá se koupit auto stejné značky se serviskou a s km do 80000 až o 3000,- Eur levněji než v srn. A v srn je to samej turek , polák , ukrajinec atd...
Autor vieux gérant (Návštěvník)
[#6] Zasláno:28.11.2009 17:30 Změnil(a): vieux gérant | Reagovat 
Pipine, nejde jen o mobile.de, těch zdrojů je více. Ano, jsem vysazen na Německo a snažím se shánět neturecké zdroje. S Turkama se nebavím vůbec, jen s Němcema.
Každopádně výše porovnávám ceny koupě v Německu s cenama vozů dovezených a prodávaných zde s původem německým.
Jestli to jde z Francie třeba o 3000 Euro levněji, prosím, ale zase to porovnávej s francouzským dovozem (upřímně bych do Francouze nešel...).

Navíc, když už jsi to nakous, mobile.de není na koukání. Cena se tam počítá tak, že prodávající vyplní svou minimální a systém mu dopočítá dle parametrů srovnávací metodou s ostatníma optimum. Co jsem tak různě obvolával, dá se u soukromníků udělat 1000-1500 Euro sleva, u firem míň. 3000 Euro slevu v Německu nedostaneš.
Autor Návštěvník ()
[#7] Zasláno:29.11.2009 21:48 | Reagovat 
vzkaz pro admina

Kolik kupuješ nebo si kupoval aut v německu ?? PIPIN ti to napsal dobře. Ono když koupíš 5 aut za rok tak máš jiný ceny něž když jich dovezeš 300. Chápeš to ????????
Všichni jste hrozně chytrý a myslíte si ,že znáte mobile.de tak jste dovozci největší.
A to co píšeš o dph tak je taky uplnej nesmysl. Každej bazar je plátce DPH, ale při dovozu ojetiny ze daní v tzv. zláštním režimu.( většinou). Trochu si něco připrav než něco posíláš mezi lidi.
Autor vieux gérant (Návštěvník)
[#8] Zasláno:29.11.2009 23:21 Změnil(a): vieux gérant | Reagovat 
Na 300 aut možná dostaneš nějakou množstevní slevu u leasingovky (silně ale pochybuju), nicméně ojetina není bota z vietnamské tržnice, kde je výrobní cena 10Kč a prodejní 100, aby se s tím dalo hejbat a dovozce měl takovou vatu, aby byl levnější, než je obvyklé, a vydělal na tom... Navíc neznám dovozce, který tahá jeden zdroj. Spíš znám dovozce, kteří tahají jeden koncern (třeba jen VW a spol.) a je to z celé západní Evropy.

A odkud znám praktiky dovozců? Dejme tomu, že znám lidi, kteří vyrábějí falešné servisky (proč dělat falešnou servisku na auto, které je dle vás v cajku?), ukážu ti v regionu, kdo přesně komu stáčí auta atd. Víc ti nepovím. Ale informace mám přímo "od zdroje", žádný "jedna paní povídala". (Kdybych chtěl lhát, tak ti nabulíkuju, že to sám dělám, ale nemám pro to důvod. Nechci se hádat o slovíčka a procenta, jen předat nabyté zkušenosti dál, toť vše.)

S tím zvláštním režimem - viz http://diskuse2.jakpodnikat.cz/viewtopic.php?id=2124 - cituju: Po prvním dubnu 2009 budete kupovat osobní auto stejně, jako kdybyste pořizoval jakékoliv jiné zboží. Sdělíte prodejci své DIČ, on vám auto prodá bez německé daně, vy přiznáte daň v ČR a zároveň uplatníte nárok na odpočet. Výše uvedené platí za předpokladu, že vám auto prodá jiný plátce a pokud to bude autobazar, tak neuplatní zvláštní režim.
Vzhledem k tomu, že se tu bavíme o dovezených leasinzích, nevidím žádný hlubší důvod, proč by německá strana auta prodávala ve zvláštním režimu. Zbytek v onom vlákně poupravím, je tam odemne zavádějící informace, omlouvám se.
Autor provi (Návštěvník)
[#9] Zasláno:27.12.2009 09:50 | Reagovat 
Také si chci koupit další ojeté vozidlo. Bohužel kutil a admin mají pravdu. To co se děje v českých a moravských autobazarech je opravdu svinstvo. A podvést kamaráda nebo známého je skoro pravidlo. Rád si přečtu o prodejcích, s kterými máte jen ty nejlepší zkušenosti.
Autor Návštěvník ()
[#10] Zasláno:22.02.2010 17:10 | Reagovat 
Ještě dodatek k těm Zahraničním leasingovkám: nevím kde bereš 100% jistotu, že dovozce kilometry stočí.
Já beru ojetiny od leasingovek z Belgie a Francie a vždy mají servisní knížku vyplněnou až do konce užívání rsp zabavení. Hned poté je leasingovky dají na své aukční servery, kde je podrobný technický protokol, kompletní fotky celého vozu, interiér, tachometr, ofocená serviska atd atd. Po vydražení si je ihned odvezu do ČR a prodávám.
A teď příklad: auta servisované(záznam v ser.kn.) naposlled 20.9.2009 při 91.280km do aukce šlo 15.11. při stavu tachometru 94.174, auto jsem 20.11. koupil a dovezl do ČR - vidíš tady někde prostor pro stočení km???:
jedná se o koncernové vozy- není problém dle WIn si auto před koupí projet v aut. servisu
Autor vieux gérant (Návštěvník)
[#11] Zasláno:22.02.2010 19:00 | Reagovat 
Já ale psal o jiném typu dovozu. Vy jste nejspíš ta varianta, kdy jednáte jako zprostředkovatel mezi klientem a leasingovkou. Tam ani není důvod něco stáčet, protože klient ví o stavu vozu v aukci. Ovšem já psal o variantě, kdy to auto překupník/autobazar koupí sám, zamlčí původ, vyrobí servisku (otázka 15 minut), za večer to stočí (za litra to dělá kdejakej ferda na počkání, kvalitně (aby se to nepoznalo) do půl hodiny) a následně auto vystaví v autobazaru.
Dle VIN třeba u Fordů najdete kulové, leda by došlo k nějaké garanční opravě. Třeba VW to má zpracované údajně lépe...
Autor Návštěvník ()
[#12] Zasláno:23.02.2010 10:48 | Reagovat 
ne nejsme varianta zprostředkovatele, vozy kupujeme my od zahraničních leasingovek a my je dále nabízíme a prodáváme v česku- takže vašimi slovy "jsme překupníci"
my se ale považujeme za obchodníky s ojetými automobily- i v téhle branži mohou být obchodníci s morálním profilem na úrovni států, ze kterých službu do česka poskytujeme.
A věřte, že se tady nemusíme zbytečně nadouvat a pochlebovat si... za nás mluví široké porfolium zákazníků , kteří si vůz od nás koupily a v drtivé většině případů nám doporučí i své známé nebo rod. příslušníky v případě zájmu o koupi auta z jejich strany.
Za 10 let historie našeho obchodu a v řádu stovek zákazníků, jsme neměli jedinou reklamaci skrytých vad nebo poruchovosti vozů( do 6ti měsíců od prodeje).
Vtip je v tom, že tento byznys je našim koníčkem a při výběru vozu v zahraničí se držíme hesla CO BY SIS NEKOUPIL TY, NEKUPUJ! Takže se zaměřujeme na vozy s veškerou garancí,
po dovozu do ČR každý vůz řádně technicky prohlédnem a vyzkoušíme- no a pokud se stane, že se na voze objeví drobná technická chybička( jsou to přece jen ojeté auta), tak ji samozřejmě před nabídnutím k prodeji odstraníme- tím se dostaneme k možnosti vlastní garance technického stavu vozu, a při prodeji nabízíme 6ti měsíční servisní garanci na drobné poruchy- ojedinělou službu v tomto byznyse. Je to vše jen o přístupu.
Autor vieux gérant (Návštěvník)
[#13] Zasláno:23.02.2010 13:21 | Reagovat 
Třeba to děláte opravdu tak, jak píšete, ale to nic nemění na tom, že jste opravdová bílá vrána mezi černými. Víc takových
Autor Návštěvník ()
[#14] Zasláno:23.02.2010 20:46 | Reagovat 
Ok dobrá reklama - jestli je to tak jak říkáte, tak proč se nezveřejníte jako solidní obchodníci.Já tyhl e stránk y chápal jako forum kde se dozvím,kdo je špatný,na koho si dát pozor ,ale taky kdo je dobrý a poctivý,komu se dá věřit.
Autor Návštěvník ()
[#15] Zasláno:4.03.2010 09:10 | Reagovat 
Zdravím,

můžete mi poslat na Vás spojení,sháním C4 Picasso.

Díky.

Jan Krajc - jkrajc@seznam.cz
Autor Návštěvník ()
[#16] Zasláno:5.03.2010 19:18 | Reagovat 
Pro "(Návštěvník)též zdravím a žádám o spojení na vás ohledné koupi prověřeného vozu.Díky pejta.p@seznam.cz
Autor Návštěvník ()
[#17] Zasláno:10.03.2010 18:21 | Reagovat 
Dobrý den, pošlete mi na Vás kontakt, nabídku vozů. Děkuji.

- yukatan@email.cz -
Autor wradek@seznam.c z (Návštěvník)
[#18] Zasláno:4.04.2010 13:28 | Reagovat 
Návštěvník
vieux gérant
vieux gérant
Mám zájem o Opel Corsa 1,2 16V/55 kW, nebo 1.0 12V/43 kW r.v. 2006 nebo Renault Clio motor 1.2/43 kW r,v, 2006. Všechno 5 dv hatchback. Najeto do 60 tis.km. Jaká by byla podle vás cena?
Můžete mně poradit, nebo kontaktovat některý z autobazarů. AAA auto Olomouc, nebo Autohity, kde jak jsem vyrozumněl z vašich polemik jsou hajzlové.

zdraví Radek
wradek@seznam.cz
Autor Návštěvník ()
[#19] Zasláno:3.06.2010 22:23 | Reagovat 
Dobrý den.
Pro "Návštěvník" - Taky bych Vás ráda poprosila o kontakt. Sháníme VW Passat.
Děkuji mockrát

Zdraví Kateřina - nastasia@seznam.cz
Autor sterbic (Člen)
[#20] Zasláno:8.11.2010 17:48 | Reagovat 
Pokud mohu doporučit servis kde nestáčeji jsou to jednoznačně ANDY AUTA také když se podíváte kolik mají jejich auta natočeno a porovnáte s jinými bazary dojde Vám kde je realita snad jediný poctivý bazaristi


EDIT moderátora (administrator):
k tomuto tématu doporučuji vlákno http://www.reference-autobazaru.cz/1_24_1.html

Autor nervaaak (Člen)
[#21] Zasláno:15.01.2012 11:31 | Reagovat 
Dobrý den, chtěl bych si pořídit Golf IV 1,9Tdi nejlepe 2001 r.v. můžete mi prosím poradit kam se obráti a tedy nejlépe nakoupit??? děkuji nervaaak@gmail.com
Autor pes (Člen)
[#22] Zasláno:3.05.2012 14:31 | Reagovat 
člověk musí být opatrný a tak se po ford focus
 
Vaše reakce
 Zakázat smajlíky 
:) ;) :-p :-)) :-D :-( :-(( :angry: :evil: :puking: :up: :down: :o :noway: :confused: :speachless: :surprised:

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslicemi devadesátčtyři:
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.
 

Upozornění majitelům autobazarů: Nemá smysl, abyste provozovatelům diskuzního fóra volali případně psali o odstranění diskuzních příspěvků. Pokud máte pocit, že jsou některé příspěvky nepravdivé, řádně se zaregistrujte a na výtky odpovězte. Vyhrožování vám nepomůže. Jako provozovatelé máme povinnost z fóra odstranit pouze takové informace, které jsou protiprávní. Kritika jednání vašeho autobazaru nebo obchodníků, případně subjektivní názor na kvalitu vašich služeb případně vozů se vám možná nemusí líbit, nejde však o nic protiprávního.

Upozornění diskutujícím: Prosím vynechte ze svých příspěvků vulgarismy a nadávek. Snažte se svou zkušenost poptat co nejpřesněji, ideální uveďte datum, typ vozu, případně další údaje, jako je SPZ vozu nebo VIN, aby se bylo v případě sporu možno dopátrat konkrétního případu. A nezapomeňte, za to, co napíšete na internet, ručíte. Přestože můžete mít ten pocit, nejste anonymní, do fóra se musíte registrovat, a my jako provozovatel jsme na žádost orgánů činných v trestním řízení povinni sdělit informace, které mohou vést k vaší identifikaci.Kontakt: info @ reference-autobazaru.cz